دزیمتری

دزیمتری

دزیمترها، تابش یونیزه تشعشع شده از تمام منابع از جمله رادیواکتیویته طبیعی، تابش کیهانی، رادیواکتیویته حاصل از سوختن سوخت ها و سایر فرآیندهای صنعتی را اندازه می گیرد.

زیرشاخه ها

 • دزیمتر محیطی

  دزیمتر محیطی شامل اندازه گیری تاثیر منابع مصنوعی رادیواکتیویته بر محیط تابش یونیزه که در معرض مکان های خارجی قرار دارند استفاده می شود. تابش پس زمینه در نظر گرفته می شود و از تجهیزات بسیار حساس برای اندازه گیری حتی کوچکترین نوسانات رادیواکتیویته استفاده می گردد. این دزیمترها، تابش یونیزه تشعشع شده از تمام منابع از جمله رادیواکتیویته طبیعی، تابش کیهانی، رادیواکتیویته حاصل از سوختن سوخت ها و سایر فرآیندهای صنعتی را اندازه می گیرد.

  فروشگاه سما فوتون دزیمترهای متنوع فردی و محیطی را از برندهای مطرح در سرتاسر دنیا گرد آورده تا نیازهای شما عزیزان را در زمینه تابش های رادیواکتیو و ... برطرف نماید. از میان این برندها می توان به دزیمترهای آلمانی شناساگر پرتوهای پرانرژی آلفا، بتا و گاما با برند Gamma Scout، دزیمترهای فردی و محیطی متنوع رادوس فنلاند با برند Mirion، دزیمترهای قلمی Arrowtech ساخت آمریکا، دزیمترهای فردی شرکت Vertec انگلستان و ... اشاره کرد. 

 • دزیمتر فردی

  دزیمتری های فردی میزان دوز را برای دوز سازمان های صنعتی، بیمارستان ها و سایر موسساتی که کارکنان آنها در معرض تشعشعات رادیواکتیویته محل کار هستند اندازه می گیرد. در واقع دزیمتری فردی مجموعه عملیات منظمی است که برای مشخص کردن میزان پرتوگیری شغلی افراد، بر حسب کمیت های دوز موثر یا معادل دوز انجام می گیرد.

 • دزیمتر صدا (نویزدزیمتر)

  نویز یعنی سیگنال ناخواسته، که به نویز پشت زمینه، نوسانی و مزاحم تقسیم بندی می شود. دزيمتر ميزان تراز صوت را ذخيره كرده و ميانگين مي دهد. 

نمایش 1 - 8 از 8 آیتم